10. 12. 2015

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY- 10.-13.12.2015

I jako v lonském roce budeme Tsesit nabízet na vánočních stříbrných dnech v Letnanech do [...]

24. 05. 2015

54. Minerva- Praha > 6.- 7.06. 2015

Již po druhé v letošním roce  nabízíme Tsesit  na výstavě zdraví a esoteriky, která se [...]

09. 04. 2015

Festival CESTA DUŠE > 11. – 12.4.2015

s Tsesitem v Pardubicích  KD Hronovicka   11.- 12. 04. 2015, těšíme se na vaší [...]

tel.: +420 732 588 490; +49 157 319 140 71 | e-mail: info@sanmineral.cz

kombinace

Kombinace

Výroba tsesitové esence

Tsesitová esence se hodí také pro komprese, obklady a zábaly. 2-3 kapky elixíru se smíchají se 100ml vody, čistý bavlněný šátek se do roztoku namočí a položí se na postižené místo.

Tsesitová esence se vyrábí podle následujících 5ti kroků v jednoročních turnusech:

  1. Nejdříve se vyhledá 100 gramů syrového kamene nejlepší kvality typického pro příslušný druh.
  2. Potom se kameny 8 hodin nabíjejí na slunci.
  3. Následně se 2 hodiny intenzivně ozařují sluncem ve 100 ml pramenité vody ve skleněné misce bez vzorku.
  4. Potom se nabíjí pyramidální energií 24 hodin v pyramidě, přidá se 400 ml 42% pálenky a 28 dní se konzervuje pod pyramidou.
  5. Následně se pra-esence během 11ti měsíců měsíčně podle antroposofického předpisu rytmizuje. Tím má být zahrnuta energie všech ročních období.

Éterický olej z muškátové šalvěje

Náladu rozjasňující a antidepresivní účinek tsesitu může být zesílen užitím 1-2 kapek éterického oleje z muškátové šalvěje. Éterický olej z muškátové šalvěje působí mnohem rychleji a silněji, avšak tsesit stabilizuje tento účinek na delší dobu.

Éterický olej z muškátové šalvěje se užívá vnitřně již několik desetiletí jako prostředek, který pomáhá při všech depresivních rozladěních. Tak může být tento éterický olej aplikován, aby se mohly vysadit antidepresiva a mohly být nahrazeny éterickým olejem z muškátové šalvěje, který nemá vedlejší účinky.

Druhou hodnotou éterického oleje z muškátové šalvěje je jeho hormonální účinek, který přináší rychlou úlevu při všech potížích a onemocněních v gynekologické oblasti. Éterický olej z muškátové šalvěje má užití v hormonální oblasti u menstruace spojené především s křečovými bolestmi, naproti tomu u tsesitu v oblasti odstranění křečí skrze lepší prokrvení vnitřního svalstva.

Éterický olej z muškátové šalvěje doplňuje v oblasti antidepresivní a hormonální tsesit a jeho účinek. Přitom je kombinace obou látek opravdu optimální.

Tsesit a cistová esence

Výtažek ze sušené cisty (cistus) se smíchá s Melissengeist (96%, meduňkový destilát pozn. překl.) a Doppelkorn (38%, obilný destilát pozn. překl.) 1:1, který pak po 6ti měsících vykazuje 67% alkoholu. Potom se směs pod vysokým tlakem vymačká a plní se.

Účinek cistové esence je antialergický, antibakteriální, protizánětlivý, odstraňující křeče, sterilizační, podporující menstruaci, odstraňující plísně a hleny, odplavující trudnomyslnost, odstraňující viry, chránící buňky a stahující a dopňuje účinek tsesitu.

Cistová esence se osvědčila po zkušenostech při vícero onemocněních, která byla odstraňena i tsesitem. Kombinace obou se velmi dobře dopňuje. To se týká především alergických a zánětlivých onemocnění kůže, zánětu močového měchýře, menstruačních a svalových křečí.

Především je ale cistová esence doplňkem tsesitu v oblastech, které nejsou tsesitem pokryté. K tomu patří především sekundární onemocnění, která se objevují při typických tsesitových indikacích. Tsesit připravuje energetické pole, cistová esence zase organicko-fyziologický terén. Tímto se tyto dvě hodnoty velmi dobře dopňují. Tsesit dopňuje a optimalizuje cistovou esenci a ta doplňuje účinek tsesitu.

Převedení tsesitové energie do vody s horskými krystaly

Z americké nauky o léčebných kamenech byla převzata metoda, která nepřenáší „sílu“ léčivého kamene na vodu skrze přímý kontakt s vodou nebo alkoholem, nýbrž skrze krystaly. Esoterické školy kolem osob Daya Sarai Chocron, Jana Anne Dow, Gurudas, Katrina Raphaell und Melody vyučovaly, že krystal, většinou horský krystal se dvěma hroty, energetický účinek kamene přenáší a ještě zesiluje. Tato metoda byla zjištěna právě při „channelingu“.

Tento postup byl v Německu přejat a rozvíjen. Dnes je zaváděn především proto, protože síla tsesitu působí na některé osoby příliš silně. Účinek tsesitu byl sice zesílen, ale skrze množství vody zase zředěn. Díky tomu může být účinek tsesitu individualizován. Energeticky nabitá voda se může pít postupně během dne a účinkovat tak na celé tělo.

Aplikuji tento postup především při poruchách nervového systému. Regenerace nervů je tak podněcována nejjistěji a užívání vody energetizované tsesitem se zde nejlépe osvědčilo.