10. 12. 2015

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY- 10.-13.12.2015

I jako v lonském roce budeme Tsesit nabízet na vánočních stříbrných dnech v Letnanech do [...]

24. 05. 2015

54. Minerva- Praha > 6.- 7.06. 2015

Již po druhé v letošním roce  nabízíme Tsesit  na výstavě zdraví a esoteriky, která se [...]

09. 04. 2015

Festival CESTA DUŠE > 11. – 12.4.2015

s Tsesitem v Pardubicích  KD Hronovicka   11.- 12. 04. 2015, těšíme se na vaší [...]

tel.: +420 732 588 490; +49 157 319 140 71 | e-mail: info@sanmineral.cz

SANminerál

Použití

Možnosti užití léčebných kamenů

Léčebné kameny mohou působit nejrůznějšími způsoby. Mohou být nošeny v kapse kalhot, zavěšeny, položeny pod polštář, nalepeny nebo pozorovány, vloženy do vody a jako esence vypity. Při tom hrají roli čtyři faktory:

  • místo na těle, na které má kámen působit
  • způsob aplikace (nošení, nalepení atd.)
  • časový faktor (jak dlouho kámen působí)
  • intenzita kamene (přímý kontakt na kůži nebo bezprosřední působení, např. zprostředkování skrze vodu)

Nošení léčivých kamenů

Nošení znamená, že je kámen nošen v kapse kalhot, košile, sukně nebo kabátu. Protože kameny mají rozsah působnosti několik centimetrů až decimetrů a oblečením pronikají, mohou se kameny nosit i v oblasti oblečení. Nošení v kapse kalhot se může počítat ještě jako přímé nošení, prože je kámen podvědomě zas a znovu brán do ruky. Nošení v kapse košile má smysl tehdy, pokud má být osloveno srdce nebo orgány v oblasti hrudníku, jako třeba při poruše srdečního rytmu. Komplikovanější je odhadnout účinek při nošení v kapse kabátu. To má smysl jen u silných krystalů. Z pohledu medicínského účelu nemá nošení v kabátu skoro žádný smysl.

Nošení na těle nebo zavěšení léčebných kamenů

Nošení na těle nebo zavěšení znamená, že se kámen přímo dotýká těla. Pokud je při nošení léčivého kamene nutný přímý kontakt, je nošen přímo na kůži, jinak přes oblečení.

Přikládání léčivých kamenů

Přikládání znamená, že je kámen přiložen na uřčité místo na těle. Tento postup je z terapeutického hlediska často smysluplný, obzvlášť když může být kámen přiložen na bolestivé místo nebo na jiná přímo ovlivnitelná místa na těle a okamžitě ukáže účinek. Pokud bolest odezní nebo je účinek nepříjemný, může být kámen okamžitě odstraněn nebo vyměněn.

Nalepení nebo připevnění léčivých kamenů

Nalepení nebo připevnění kamenu se provádí přímo na kůži pomocí náplasti, která může držet i několik dní, a je to ten nejjednodušší způsob, jak jej lokálně připevnit. Pokud má být na těle nošen delší čas, především na kloubech, je dobré připevnit jej obvazem. Pokud má být nošen v oblasti hrudníku, je dobré jej nosit v podprsence, která jej připevní.

Pití esencí z léčivých kamenů

Vedle nošení, přikládání a vystavování kamenů může být tsesit vložen i do vody (i do koupele nebo krémů), aby mohl rozvinout svůj účinek. Rozdíl mezi vodou z léčivých kamenů a esencí z léčivých kamenů je ve vysoké koncentraci a intenzitě účinku, která se blíží terapeutickému užití a podává se v podobě kapek. Pak je účinek rychlejší a hlubší. Protože se kmitání nachází v kapalném médiu, je tak lidskému organizmu podstatně blíže než tuhý kámen a může tak být rychleji předáno a transportováno dále. V porovnání k léčivému kameni nechává voda vystoupit ještě další vlastnosti minerálu, k tomu lze pozorovat často vyšší flexibilitu, to znamená, že regulační systém může lépe vyrovnat vliv na potřebu, takže se síla a místo účinku stejného elixíru podle okolností zřetelně liší. Právě při burn-out syndromu se ukazují přednosti esence. Esence léčivého kamenu se může na kůži nanášet čistá a nebo zředěná.

Rozjímání s léčivými kameny

Rozjímání je poklidné posuzování, při kterém člověk vědomě pozoruje nadpozemské a pozemské oblasti společně a přemýšlí o jejich analogickém spojení. Zravidla se usiluje o rozšíření vědomí, díky kterému je možné přiblížit se těmto věcem z jiné strany. Tento postoj je určen jemnou koncentrací na myšlenky. Rozjímání přitom znamená „koncentrace na duchovní obsahy“. Rozjímání se liší od meditace usilováním o úplnou prázdnotu ducha. V hlubším rozjímání je ale stejně tak možné, zažívat transzendentální stavy jako u meditace. To znamená, pokud se člověk v rozjímání dotkne nějakého tématu, jako „jak se cítím při tomto zážitku“, a pokud hledá nějaké rozhodnutí, tak člověk snadněji dosáhne výsledku a zpětně je spokojenější s výsledkem, protože se skrze tento kámen vlévají „argumenty podvědomí“, na které by bez něho nebyl brán ohled.

Slinění léčivých kamenů

Ke slinění se léčivý kámen vloží do úst a cucá se. Kmitání kamene se přenáší neobyčejně rychle do organizmu a duše. Tato metoda je doporučená jen u nejedovatých kamenů, které mají homogenní pevný povrch. Díky blízkosti mozku se dostaví účinek velmi rychle, což pomáhá především při psychických šokových situacích. Při zraněních můžou být za určitých okolností naneseny skrze kámen „informované“ sliny. Nebezpečí polknutí! Slinění neprovozovat při kašli a osoba musí být zcela při vědomí. Dále nesmí být aplikováno u dětí mladších čtyř let.

Meditace s léčivými kameny

Meditace s léčivými kameny je stará technika, která plně rozvíjí spirituální účinek kamenů. Kameny mohou mít silný účinek na duši nebo spirituální vývoj člověka; čím intenzivnější je na procesu podílející se psychická síla, tím silnější může být specifický účinek kamene.

Tsesit byl až do teď použit na 25 způsobů, závisle na vždy očekávaném terapeutickém účinku. Nejpoužívanější metodou je nošení v kapse kalhot nebo v kapse bundy. K tomu je tento kámen vlastně předurčený.

Jak tsesit působí na určitých místech na těle a jak má být umístěn, to ozřejmuje následná ilustrace stejně jako k tomu patřící krátký popis hlavních účinků.

V následující kapitole (Působení) naleznete výčet všech symptomů, proti kterým byl tsesit doteď s úspěchem aplikován.

  1. Přiložení nebo přilepení na čelo:

    Nejlepší umístění pro tsesit na čele je přesně 3 šířky prstu nad kořenem nosu. Lokalizace odpovídá akupunkturnímu bodu LG 4.
    Pomáhá při: deprese, zlepšení prokrvování mozku, zvyšování koncentrace, bolesti hlavy, migrény, záchvaty paniky, poruchy spánku, sny.

  2. Přiložení na oblas kořene nosu:

    Přesný bod nad kořenem nosu je ideální bod k ovlivnění hypofýzy a hypotalamu. Lokalizace odpovídá akupunkturnímu bodu LG 3.
    Pomáhá při: zánět čelních dutin, čelní bolest hlavy.

  3. Naložení ve vodě k pití:

    Tsesit se nechá naložený většinou přes noc ve sklenici vody a voda se následující den vypije. U chronických onemocnění je nejlepší pít ji přes den po částech.
    Pomáhá při: tvorba krve, posílení imunity, bolesti nervů, těžkosti během přechodu, burn-out, depresivní rozladěnost.

  4. Jako plněné skleněné tyčinky k energetizování vody:

    Pomáhá při: regenerace nervů, všeobecné bolestivé stavy.

  5. Slinění:

    Pomáhá při: onemocnění úst, zubů, hrdla a krku; bronchitida a astma.

  6. Pití energetizované tsesitové vody:

    Pomáhá při: posilování imunity a odstraňování křečí; dlouhodobé navyšování energie.

  7. Užívání esence

    Tsesitová voda a tsesitová esence jsou v první řadě myšleny k vnitřnímu užití, mohou být ale použity i jako tinktura léčivých rostlin k vnějšímu nanášení nebo jako přísada do koupele při onemocnění kůže.
    Organický účinek: alergické nebo atrofické onemocnění kůže, akné, křečové žíly, lupénka, popáleniny, tupá poranění, pohmožděniny, křeče, bolesti svalů, bolesti nervů, fantomové končetiny.
    Psychický účinek: burn-out, zlepšení schopnosti soustředit se, ulehčuje logické myšlení, proti návalům paniky.

  8. Přiložení ve výšce štítné žlázy:

    Pomáhá při: strachy, burn-out, deprese, stres; nedostatečná funkce štítné žlázy a menstruační problémy.

  9. Zavěšení, přiložení nebo přilepení přes brzlík:

    Pomáhá při: krevní obraz, posílení imunity, prohloubení dechu.

  10. Nošení v podprsence

    Pomáhá při: bolestech na prsou, potížích se srdcem, menstruační problémy.

  11. Přilepení, přiložení, zavěšení přes solar-plexus:

    Pomáhá při: potíže se srdcem, jako poruchy srdečního rytmu a tlak v oblasti srdce, burn-out, ovlivňování snů.

  12. Přilepení na pokožku přes játra:

    Pomáhá při: jaterní a žlučníková onemocnění.

  13. Připevnění obvazem přes játra a slezinu:

    Pomáhá při: jaterní a žlučníková onemocnění.

  14. Přilepení na oblast podbřišku:

    Pomáhá při: zánět močového měchýře, menstruační potíže, potíže v přechodu.

  15. Nošení v kapse kalhot:

    Pomáhá při: posilování imunity, regulace krevního tlaku, bolesti kyčlí, třes.

  16. Nošení v kapse košile nebo kabátu:

    Pomáhá při: burn-out, porucha srdečního rytmu, bolesti ramen.

  17. Přilepení na pokožku přes svaly:

    Pomáhá při: porucha prokrvování, bolesti kloubů, bolesti kostí, bolesti svalů, bolesti fantomových končetin, revmatické bolesti.

  18. Přivázání na vnější stranu kolene:

    Pomáhá při: kolenní artróza, potíže s meniskem

  19. Položení chodidel na tsesitovou podložku:

    Tato dřevěná podložka obsahuje 222 tsesitových kamenů střední velikosti. Optimálního účinku dosáhne člověk položením holých chodidel na podložku. Ponožky odebírají něco málo z účinku tsesitové podložky, ale nezabraňují mu úplně.
    Pomáhá při: poruchy prokrvování nohou, fibromyalgie, naplňování se lymfatických uzlin, Parkinsonova choroba, revmatické potíže, roztroušená skleróza, regenerace nervů, burn-out.

  20. Pokládání vedle nebo pod polštář:

    Pomáhá při: bolesti hlavy a migrény, poruchy spánku, náměsíčnost.

  21. Užití skrze sezení na tsesitovém prkénku:

    Pomáhá při: ochrnutí jako např. dětská obrna nebo po mrtvici, onemocnění nervů, Parkinson.

  22. Skupinová meditace

    Všeobecně je meditace s tsesitem prospěšná, uvolněně se koncentrovat na tady a teď, dostat se do vlastního středu a použít vlastní energii jako zdroj síly. Meditační zkušenost ve skupině zesiluje tento efekt.
    Pomáhá při: depresivní onemocnění, návaly paniky, vlastní bezpečí, odstranění křečí.

  23. Rozjímání

    S tsesitem se člověk dostane na jednu stranu rychleji, snadněji a hlouběji do rozjímání, na druhou stranu dokáže pak také zážitek z rozjímání lépe zužitkovat.
    Pomáhá při: burn-out, depresivní onemocnění, tělesné potíže, poruchy spánku.

  24. Masáže tsesitem

    Kámen se hodí skvěle k jemným masážím, nejlépe lokálně v ohraničeném prostoru. Masáž tsesitem se provádí bez tlaku na pokožku, spíš jako lymfatická masáž, a je především vhodná k přivedení nahromaděné lymfy nebo malých krevních oběhů znovu do pohybu. Jemná masáž povrchu pokožky může být provedena s použitím oleje nebo bez. Minimální přídavek asi 2% éterického oleje z růžového dřeva nebo oleje palmarosa zesiluje účinek a navíc zanechává pokožku hebkou a měkkou.
    Pomáhá při: zácpa lymfy, sevření svalů, těhotenství.

  25. Použití „Inner Wise“ léčebně-symfonické karty (Heilsymphonie-Karte):

    Pod číslem karty 2956 byl tsesit roku 2011 přijat na seznam léčebně-symfonických karet.
    Pomáhá při: všechna onemocnění.

Péče o tsesit

V praxi bylo zjištěno, že léčivé kameny po nějaké době ztrácejí svůj účinek. Pokud se kámen energeticky čistí, a pak je znovu nabit, může tak být znovu aplikován jako na začátku léčby.

Tsesit jako železná ruda se vyčistí normálně pod tekoucí vodou a tím se i vybije. Není třeba jej dodatečně energeticky vybíjet. Energetické vybití není stejně jako u všech železných rud nutné (goethit, hematit, limonit, markazit, pyrit, siderit, strengit a vivianit).

Tsesit se může dobít přímo skrze slunce, přičemž se na přímém slunci silně zahřívá. Podobně jako hematit nebo pyrit může být během vystavení na slunci velmi horký. To závisí na materiálu a na barvě ukládající sluneční teplo.

Tsesit pod tekoucí vodou vyčistit a slunečním svitem nechat dobít.

Kruhová meditace s 12ti kameny

Člověk si vybere klidné místo a položí k meditaci určený tsesit tak, aby byla pozornost bez obtíží zaměřena na kámen. Skupinová meditace může být pomocí tsesitu zasílena. Nejlepší je meditace v kruhu, v jehož centru spočívají jeden či více ryzích kamenů. Čím větší je kámen, tím silnější je skupinový energetický účinek. Mocný účinek má kruh z ryzích tsesitů, který se postaví kolem meditující skupiny. Tsesit na jednu stranu psychicky uklidňuje tělo a na druhou jej aktivuje ke spirituálnímu prožití meditace.

Tsesit během meditace uzemňuje, svádí energetickou sílu v těle do středu a nechává prožít meditaci hlouběji. Stoupání energie kundalini skrze celé tělo je tsesitem podporováno. K tomu je tsesit schopný, hluboce zakořeněné strachy (také pra-strachy, strachy přežití nebo evoluční strachy) vyvést na povrch vědomí a vyřešit je během meditace. Účinek tsesitu pulzuje ve vlnách, takže není konstantní. Jeho meditativní síla je uložena v hloubce a v jeho vědomí.

„Měl jsem pocit, jako bych byl zabalený ve vatě. Moje tělo se ohřálo jak při slunění a zlehčilo se. Jen mě svrběla chodidla a měl jsem pocit, že vyrážejí kořeny do země. Kolem mě byly překrásné barvy. Modrá, zelená, oranžová, jemná červená, která se pak proměnila ve žlutou a zlatou. Pak jsem uviděl obrazy přírody, les, vodu, zvířata a lidi, kteří byli velmi šťastní. Byl to hezký zážitek. Nechtěl jsem se zvednout. Po kruhové meditaci s tsesitem jsem se cítil jako znovuzrozený.“ (K.E.)

Tsesitový kruh by se měl skládat z nejméně 12ti kamenů.