10. 12. 2015

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY- 10.-13.12.2015

I jako v lonském roce budeme Tsesit nabízet na vánočních stříbrných dnech v Letnanech do [...]

24. 05. 2015

54. Minerva- Praha > 6.- 7.06. 2015

Již po druhé v letošním roce  nabízíme Tsesit  na výstavě zdraví a esoteriky, která se [...]

09. 04. 2015

Festival CESTA DUŠE > 11. – 12.4.2015

s Tsesitem v Pardubicích  KD Hronovicka   11.- 12. 04. 2015, těšíme se na vaší [...]

tel.: +420 732 588 490; +49 157 319 140 71 | e-mail: info@sanmineral.cz

slider3

Zařazení

Astrologické zařazení

Tsesit je astrologicky přiřazen ke kozorohu a štíru stejně jako k Marsu. Toto jednoduché zařazení je nedostatečné k aplikování tsesitu podle pravidel astromedicíny.

Čakra-zařazení

Barvy základní čakry jsou červená a černá. Tímto se tsesit přiřazuje k základní čakře. Tsesit je schopný aktivovat sílu kundalini v základní čakře a přivést energii kundalini k jejímu rozvinutí a stoupání až ke korunové čakře.

Magické zařazení

Vedle aplikace v medicínské, psychické a duševní oblasti nacházejí kameny užitek i při magických a rituálních praktikách. U toho jde na jednu stranu o to, ovlivnit energeticky současný, ale i budoucí život. Do oblasti témat magie připadá – podle porozumění – také umírání, smrt a stav po smrti. Ovlivňování životního prostředí je stejně tak tématická oblast magie, která se používá při ovládnutí životního prostředí (jako třeba feng-shui) nebo znalosti a ovládnutí společenských událostí, jako metoda předpovídání (tarot).

Červený okr spřízněný s goethitem byl používán k barvení mrtvých a jejich hrobů v různých kulturách již od doby kamenné. Stejně tak příbuzný okr, hematit, hnědá železná ruda a limonit. Germáni používali červený okr, aby obarvili runy a vdechli jim tak z magických důvodů život.

Jeho chemická příbuznost k hematitu a goethitu, ale i k červenému okr, přivádí tsesit do oblasti minerálů, které tradičně sjednocují život a smrt. Při jednom šamanském tranzovním bubnování bylo pozorováno, že goethit ulehčuje duši vystoupit z těla. To může být i vysvětlení, proč byli v mnohých šamanských kulturách mrtví pohřbíváni s červeným okrem, hematitem, limonitem nebo goethitem.

Melody píše ke goethitu ve své knize Láska je v Zemi: „…učí nás užívat si cestu životem, zatímco nás zároveň přivádí blíže k cíli. Umožňuje nám jasně naslouchat a dosáhnout toho, že někdy dokonce slyšíme hudbu sfér.“

Feng Shui jing – zařazení

Feng shui je učení, jak ovlivňovat energetickou sílu prostoru podle zásad čínského učení 5ti živlů. Feng shui jing je k tomu vyvinutá technika, jak symbolizovat elementy prostoru barevnými kameny. Tsesit je přiřazen elementu země. Barva: hnědá, zvíře: želva, směr: severovýchod, bagua-pole: zkušenost, spiritualita, moudrost, vědění.

Tsesit je ideální kámen k bagua-vědění položený na stole vlevo vedle sedící pozice.